Pomiń menu

Dołącz do akcji!

 • Żeby wyrobić prawo jazdy musisz wziąć wolny dzień w pracy?
 • W Twoim urzędzie nie ma gdzie przewinąć dziecka?
 • Chcesz się dowiedzieć, jak twój urząd prezentuje się na tle innych?

Sprawdź jak działa twój urząd i spraw, by stał się wygodny!

 

DOŁĄCZ DO AKCJI

 

lub jeśli masz już konto
ZALOGUJ SIĘ I ZAPISZ DO ZADANIA

 

Zadanie Urząd na Piątkę:

Waszym zadaniem będzie sprawdzenie, jak działa Urząd Gminy  i doradzenie urzędnikom co zrobić, aby dostosować go do potrzeb mieszkańców. Termin realizacji zadania to 30 listopada 2012 roku.

Do działania zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi i urzędnikami.

 

WIĘCEJ NA TEMAT ZADANIA URZĄD NA PIĄTKĘ

 

 

O AKCJI:

Akcja Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce.

 

Do akcji zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media. Uczestnicy – we współpracy z władzami gminy lub miasta – realizują jedno z zadań zaproponowanych przez organizatorów.

 

 

Przed rejestracją do udziału warto :

 1. zapoznać się z zasadami akcji,
 2. zapoznać się z ofertą wsparcia organizatorów dla uczestników,

Po wysłaniu formularza otrzymacie maila zwrotnego z prośbą o potwierdzenie Waszego udziału w akcji. Używając loginu i hasła możecie zalogować się na stronie maszglos.pl – pole do logowania znajduje się w prawym górnym rogu strony.

Informacji o akcji udziela:

Olga Skarżyńska
e-mail: [email protected]
telefon: 22 536 02 62
godz. pracy: pon.- pt., 9:00-17:00

UCZESTNICY, KTÓRZY ZGŁOSILI SIĘ DO AKCJI W 2012 ROKU REALIZOWALI NASTĘPUJĄCE ZADANIA:

 • Fundusz korkowy: Możesz kontrolować, na co samorząd w twojej gminie wydaje pieniądze. Czy na pewno środki pochodzące z zezwoleń na sprzedaż alkoholu (tzw. fundusz korkowy) idą na przeciwdziałanie problemom alkoholowym i narkomanii?
 • Wspólna przestrzeń: Przestrzeń wokół ciebie nie musi być brzydka. Razem z sąsiadami możesz ją zmienić – wystarczy, że weźmiesz sprawy w swoje ręce.
 • Dostępne sesje Rady: Jeśli uważasz, że mieszkańcom brakuje informacji na temat tego, co się dzieje w twojej gminie lub nikt nie interesuje się sprawami lokalnymi, łatwo możesz to zmienić dzięki upowszechnieniu relacji z sesji Rady Gminy / Miasta.
 • Naprawmy to: Jeśli zależy ci na jakości przestrzeni, w której mieszkasz, nie przechodź obojętnie koło tego, co nie działa, przeszkadza i szpeci. Wykorzystaj narzędzie, które pomoże zmienić świat wokół ciebie.
 • Fundusz sołecki: Chcesz zorganizować święto wsi, dofinansować wyposażenie szkoły albo ustawić wiaty na przystankach? Widzisz potrzeby Twojej miejscowości i chcesz coś z tym zrobić. Słowem, chcesz uatrakcyjnić życie Twoje wsi. Niestety, nie masz na to pieniędzy. Skorzystaj z możliwości, jakie daje fundusz sołecki!
 • Dostępni Radni: Nie wiesz, nad czym obecnie pracują radni Twojej gminy? Masz pomysły i chcesz je zgłaszać radnym, ale nie wiesz jak to zrobić? Wykorzystaj jedną z proponowanych przez nas ścieżek kontaktu.