Pomiń menu

Nominacje do nagrody Super Samorząd 2019

Poznaj nominowanych do tegorocznej nagrody Super Samorząd!

Super Samorząd to nagroda przyznawana za udaną współpracę pomiędzy organizacjami pozarządowymi lub nieformalnymi grupami aktywnych mieszkanek i mieszkańców a władzami samorządowymi. Nominowanymi do jej otrzymania są uczestnicy akcji Masz Głos, którym udało się przeprowadzić pozytywne zmiany w swoim otoczeniu, a także lokalne władze, które otworzyły się na dialog i wsparły realizację ich pomysłów.

Poniżej możesz przeczytać opisy 15 nominacji. Każdy z nich to wspaniała historia o tym, jak można współpracować i skutecznie zmieniać na lepsze swoją gminę. Działania nominowanych dotyczą różnych sfer: m.in. aktywizacji seniorów, edukowania młodzieży, ochrony środowiska, dbania o przestrzeń publiczną, budowy infrastruktury czy funkcjonowania budżetu obywatelskiego. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że były realizowane w ramach akcji Masz Głos, a ich fundamentem było zaangażowanie społeczności lokalnej oraz współpraca z władzami samorządowymi.

Poniższe 15 nominacji zostało wyłonionych przez koordynatorki i koordynatorów regionalnych akcji Masz Głos. Spośród nominowanych Jury nagrody Super Samorząd wybierze laureatów. Kto otrzyma nagrodę, dowiemy się 7 czerwca podczas uroczystej Gali Super Samorząd w Zamku Królewskim w Warszawie.

Ty także możesz zadecydować, do kogo Twoim zdaniem powinien trafić tytuł Super Samorządu! W tym roku po raz pierwszy uruchomiliśmy także plebiscyt internetowy Super Samorząd 2019, którego laureat także zostanie uhonorowany podczas Gali. Zapraszamy do głosowania!